
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Features | Auto Retry, UVLO |
| Output Current | 2.5 A |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Output Current | 2.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| On-State Resistance | 60 mΩ |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 28316
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60101
Ext.Price$0.60101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60101 | $0.60101 |
| 10 | $0.43430 | $4.34300 |
| 25 | $0.39156 | $9.78900 |
| 50 | $0.36730 | $18.36500 |
| 100 | $0.34454 | $34.45400 |
| 300 | $0.32609 | $97.82700 |
| 500 | $0.30863 | $154.31500 |
| 1000 | $0.29751 | $297.51000 |
| 3000 | $0.28554 | $856.62000 |
| 5000 | $0.27101 | $1355.05000 |
